Διοικητικό Συμβούλιο

Πρόεδρος: Δημήτριος Νιάκας, Καθηγητής Οικονομικών της Υγείας, Ιατρική Σχολή Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΚΠΑ)
Αναπληρώτρια: Μαρία Ράϊκου, Δρ. Οικονομικών Υγείας, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Οικονομικού Τμήματος Πανεπιστημίου Πειραιώς
Αντιπρόεδρος: Άγγελος Παπαδόπουλος, Διευθυντής Παθολογίας ΕΣΥ
Αναπληρωτής: Κωνσταντίνος Μπόλος, Ιατρός Καρδιοχειρουργός
Μέλος: Αναστασία Πετράκου, Πολιτικός Επιστήμονας
Αναπληρωτής: Λάμπρος Μπαμπαλιούτας, Επίκουρος Καθηγητής Συγκριτικής Ανάλυσης Διοικητικών Συστημάτων Παντείου Πανεπιστημίου
Μέλος: Δημήτριος Ψιλόπουλος, Ιατρός Γαστρεντερολόγος
Αναπληρωτής: Δημήτριος Θεοδώρου, Χειρουργός – Αναπληρωτής Καθηγητής Χειρουργικής ΕΚΠΑ
Μέλος: Μαριάννα Μόσχου, Γραμματέας Δ. Σ.  Ιδρύματος Ωνάση
Αναπληρωτής: Μιχάλης Γιαλούρης, Οικονομικός Διευθυντής Ομίλου Ωνάση
Μέλος: Χρήστος Α. Κοκκίνης, τέως Διευθυντής Τραπέζης
Αναπληρώτρια: Ευφροσύνη Τσιότσιου, Εκτελεστική Διευθύντρια Γραφείου Αθηνών της ΑΡΙΟΝΑ ΕΛΛΑΣ Α.Ε.
Μέλος: Ιωάννης Μπολέτης, Καθηγητής Παθολογίας – Νεφρολογίας ΕΚΠΑ
Αναπληρωτής: Αντώνης Παπαδημητρίου, Δικηγόρος, Πρόεδρος Ιδρύματος Ωνάση

Γενικός Διευθυντής

Παναγιώτης Μινογιάννης

Ανεξάρτητα Γραφεία

Γραφείο Διασφάλισης Ποιότητας & Δημοσίων Σχέσεων
Γραφείο Εκπαίδευσης – Βιβλιοθήκη Μαρία Μεϊδάνη
Γραφείο Νομικού Συμβούλου Αλεξία Κωνσταντινίδου
Γραμματεία Διοικητικού Συμβουλίου & Προέδρου Μαρία Πετροπούλου

Διευθυντής Ιατρικής Υπηρεσίας

Ανδρέας Καραμπίνης

Συντονιστές Τομέων Ιατρικής Υπηρεσίας

Συντονιστής Διευθυντής Καρδιοχειρουργικού Τομέα: Γεώργιος Σταυρίδης
Συντονιστής Διευθυντής Καρδιοχειρουργικού Τομέα – Μονάδες Εντατικής Θεραπείας: Ανδρέας Καραμπίνης
Συντονιστής Διευθυντής Καρδιολογικού Τομέα: Βασίλειος Βούδρης
Συντονίστρια Διευθύντρια Αναισθησιολογικού Τομέα: Θεοφανή Αντωνίου
Συντονιστής Διευθυντής Εργαστηριακού Τομέα: Δημήτριος Ντεγιάννης

Διευθυντές Τμημάτων Ιατρικής Υπηρεσίας – Υπεύθυνοι Μονάδων

Καρδιοχειρουργικός Τομέας
Α΄ Τμήμα Επίκτητων Καρδιοπαθειών Κωνσταντίνος Περρέας
(ασκών χρέη Διευθυντή)
Β΄ Τμήμα Επίκτητων Καρδιοπαθειών & Μονάδα Αγγειακής Χειρουργικής Μάζεν Χούρη
Γ΄Τμήμα Επίκτητων Καρδιοπαθειών & Χειρουργικής   Θώρακα & Μονάδα Υβριδικών Τεχνικών Γεώργιος Σταυρίδης
(Συντονιστής Διευθυντής)
Καρδιοχειρουργικό Τμήμα Παίδων & Συγγενών Καρδιοπαθειών Γεώργιος Σταυρίδης
(προσωρινά επιστημονικός Υπεύθυνος)
Καρδιοχειρουργική Μονάδα Εντατικής Θεραπείας Ανδρέας Καραμπίνης
Μονάδα Μεταμοσχεύσεων Σταμάτης Αδαμόπουλος
Καρδιολογικός Τομέας
Τμήμα Αιμοδυναμικών Μελετών & Επεμβατικής Καρδιολογίας Βασίλειος Βούδρης
(Συντονιστής Διευθυντής)
Τμήμα Ηλεκτροφυσιολογικών Μελετών & Βηματοδότησης Ευθύμιος Λιβάνης
(ασκών χρέη Διευθυντή)
Παιδοκαρδιολογικό Τμήμα & Συγγενών Καρδιοπαθειών Ενηλίκων Σπυρίδων Ράμμος
Μονάδα Καρδιακής Ανεπάρκειας Σταμάτης Αδαμόπουλος
Εξωτερικά Ιατρεία – Προληπτική Καρδιολογία Γενοβέφα Κολοβού
Μονάδα Αναίμακτων Διαγνωστικών Μελετών Γεώργιος Αθανασόπουλος
Γεώργιος Καρατασάκης
Μονάδα LDL Αφαίρεσης Γενοβέφα Κολοβού
Αναισθησιολογικός Τομέας
 
Θεοφανή Αντωνίου
(συντονίστρια Διευθύντρια)
Χριστίνα Αντζακα
  Μαρία Βασίλη
Εργαστηριακός Τομέας
Κεντρικά Εργαστήρια Ελένη Μανώλη
Μονάδα Αιμοδοσίας/Κλινικής Αιματολογίας/Πήξης Αιμόστασης Θεοδώρα Κωστελίδου
Μονάδα Μοριακής Ανοσοπαθολογίας & Ιστοσυμβατότητας Δημήτριος Ντεγιάννης
(Συντονιστής Διευθυντής)
Εργαστήριο Ιατρικής Απεικόνισης Ρενάτα Μαστοράκου
Παθολογοανατομικό Εργαστήριο Λουκάς Κακλαμάνης
Μονάδα Πυρηνικής Ιατρικής Μαρία Κουτελού

Νοσηλευτική Υπηρεσία

Διευθύντρια Ιωάννα Βουτουφιανάκη
Υποδιευθύντρια Α΄ Νοσηλευτικού Τομέα Παναγιώτα Μαγαλιού
Υποδιευθύντρια Β΄ Νοσηλευτικού Τομέα Ευαγγελία Παπαδοπούλου
Προϊστάμενοι Γραφείων & Τμημάτων Νοσηλευτικής Υπηρεσίας
Γραφείο Ελέγχου Λοιμώξεων Γεώργιος Στραβοπόδης
Τμήμα Μεταμοσχεύσεων Δέσποινα Χιλίδου
Τμήμα Επειγόντων Περιστατικών Χάρις Πασχαλίδου
6ος όροφος Θεοδοσία Κελαϊδίτου
5ος όροφος Α. Κοζαμάνη
4ος όροφος – Α΄ Τμήμα Αννα Σίττα
4ος όροφος – Β΄ Τμήμα Αγγελική Μπουσδούνη
Καρδιολογική Μονάδα Εντατικής Θεραπείας Χρύσα Παναγιώτου
Καρδιοχειρουργική Μονάδα Εντατικής Θεραπείας Δήμητρα Δουμπού
Παιδοκαρδιολογική – Παιδοκαρδιοχειρουργική Μονάδα Εντατικής Θεραπείας Άννα Μανάτου
Εξωτερικά Ιατρεία Φάνυ Λαμπέρ
Χειρουργείο Χαράλαμπος Τσιώτας
Αναισθησιολογικό Τμήμα Αικατερίνη Γερασίμου
Κεντρική Αποστείρωση Ελένη Φωτοπούλου
Αιμοδυναμικό Εργαστήριο Κυριακή Μυστακίδου

Διοικητική - Οικονομική - Πληροφορική Υπηρεσία

Υποδιεύθυνση Διοικητικού
Υποδιευθυντής Γεώργιος Χαλούτσος
Τμήμα Διαχείρισης Προσωπικού – Μισθοδοσία – Προϊσταμένος Γεώργιος Χαλούτσος
Τμήμα Γραμματείας- Προϊσταμένη Ευαγγελία Αυγέρη
Τμήμα Διατροφής – Προϊσταμένη Αλεξάνδρα Βαλαώρα
Υποδιεύθυνση Οικονομικού
Υποδιευθύντρια Ζωή Γκαμάλια
Τμήμα Λογιστηρίου – Προϊστάμενος Αθανάσιος Παπαπάνος
Τμήμα Προμηθειών & Διαχείρισης Υλικού
Φαρμακείο – Προϊστάμενος Ιωάννης Ανδριώτης
Τμήμα Κίνησης Ασθενών – Προϊσταμένη Ευγενία Δαρβύρη
Υποδιεύθυνση Οργάνωσης & Πληροφορικής
Υποδιευθυντής Μιχάλης Παπαδάκης
Τμήμα Ιατρικών Αρχείων – Προϊστάμενος Μιχάλης Παπαδάκης

Τεχνική Υπηρεσία

Διευθυντής Απόστολος Τσουκαλάς
Τμήμα Ηλεκτρομηχανολογικών Εγκαταστάσεων – Προϊστάμενος Απόστολος Τσουκαλάς
Τμήμα Κτιριακών Εγκαταστάσεων – Προϊστάμενος Γεώργιος Κλαυδιανός
Τμήμα Βιοϊατρικής Τεχνολογίας– Προϊστάμενος Γεώργιος Χαλούτσος